Wodny Plac Zabaw

 

-Cieszymy się, że aura wreszcie okazała się łaskawa i możemy już wszystkim udostępnić do użytkowania Wodny Plac Zabaw, który mam nadzieję będzie atrakcyjnym i lubianym miejscem rekreacji i wypoczynku dla najmłodszych mielczan – powiedział pełniący funkcję prezydenta miasta Mielca Fryderyk Kapinos witając zaproszonych gości podczas uroczystego otwarcia nowego obiektu jaki powstał w ostatnich miesiącach na terenie mieleckiego MOSiR-u przy ulicy Kusocińskiego.

Wodny Plac Zabaw to inicjatywa grupy radnych, którzy już w roku 2016 zgłosili pomysł powstania takiego obiektu w naszym mieście. Inwestycja została ujęta w budżecie miasta Mielca na rok 2017. Dokumentację projektową, która kosztowała 45 387 zł. wykonało konsorcjum firm Ardema i AC Instal z Czerska.

Budowę w ramach budżetu Mielca na 2018 rok zrealizowała mielecka firma budowlana Arkada. Wartość wykonanych prac, to kwota 3 446 595,09 zł brutto. –Jeżeli uda nam się uzyskać dofinansowanie ze środków zewnętrznych i po odliczeniu podatku VAT, może się okazać, że inwestycja ta będzie nas kosztowała znacznie mniej czyli około półtora miliona zł. – informował pełniący funkcję prezydenta miasta Mielca, który dziękował wykonawcy za terminowe zakończenie robót, wyrażając przy tym nadzieję, że dobra jakość wykonanych  robót pozwoli na uniknięcie poprawek.

Uroczystego przecięcia wstęgi oprócz pełniącego obowiązki prezydenta miasta Mielca Fryderyka Kapinosa dokonali dyrektor MOSiR-u Andrzej Jędrychowski, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Małgorzata Basiak, przewodniczący Rady Miejskiej Marian Kokoszka oraz Andrzej Padykuła z firmy Arkada i radni Rady Miejskiej Krzysztof Szostak i Józef Stala.

Powierzchnia Wodnego Placu Zabaw wykonanego na żelbetonowej płycie z bezpieczną nawierzchnią i z zainstalowanymi 22 specjalnymi zabawkami wodnymi wynosi 232 metry kwadratowe. W ramach realizacji inwestycji wykonano także ogrodzenie, chodniki i drewniane pergole, zainstalowano leżaki. W sąsiednim budynku zlokalizowano zaplecze techniczne oraz zaplecze sanitarne dla użytkowników obiektu i pracowników obsługi. Ponadto wykonano instalacje technologiczną, rozbudowano istniejącą instalację wodno-kanalizacyjną oraz przebudowano instalację elektryczną w zakresie niezbędnym do obsługi obiektu i urządzeń technologicznych, a także wykonano iluminację świetlną nadającą wodnemu placowi zabaw szczególny urok w godzinach wieczornych.

 

***

Zasady wstępu na Wodny Plac Zabaw - bilety w cenie 2 zł:

  1. Obiekt czynny od 10.00 – 19.00 w dwóch sesjach :

I sesja 10.00 – 14.30. Wstęp 2 zł ( bilet normalny i ulgowy )

II sesja 14.45 – 19.00. Wstęp 2 zł ( bilet normalny i ulgowy )

  1. Brak możliwości wstępu na baseny odkryte
  2. Wymagana opaska Wodnego Placu Zabaw na daną sesję
  3. Dzieci do lat 3 – wstęp bezpłatny
  4. Przerwy technologiczne w godzinach - 14.30 - 14.45.

Osoby które kupiły bilet do Miejskiego Zespołu Basenów Odkrytych – wstęp na Wodny Plac Zabaw po pobraniu opaski na daną sesję – wstęp wolny.

Liczba osób mogących przebywać na Wodnym Placu Zabaw – 100 ,  w następujących proporcjach 50 osób z basenu i 50 osób po zakupieniu biletu na Wodny Plac Zabaw (wejściem Wodnego Placu Zabaw)

UWAGA : Podczas przerwy technologicznej wszystkie osoby zobowiązane są do opuszczenia Wodnego Placu Zabaw. Wejście na następną sesję po zakupieniu nowego biletu wstępu i pobraniu opaski obowiązującej na daną sesję.